Happeningi WESOŁEGO MIASTECZKA

2001r. - 2005r.  Gorzów Wielkopolski - województwo lubuskie
 

 

ZABYTKOWY TRAMWAJ
24 lutego, 2005
 
KONFERENCJA PRASOWA
23 lutego, 2005
 
ARTYSTYCZNE POŻEGNANIE "AGATY"
22 lutego, 2005
 
GDZIE JEST PREZYDENT?
23 października, 2004
 
HELP
22 października, 2004
 
BRUDY SOJUSZU
22 lipca, 2004
 
CISZA WYBORCZA
13 czerwca, 2004
 
BAGAŻE PKP
6 maja, 2004
 
INAUGURACJA
3 października, 2003
 
ZAMIATANIE
11 lipca, 2003
 
SŁOWIANKA
16 maja, 2003
 
Wesołe Miasteczko na 1 Rocznicę Słowianki
Jak co roku Świętujemy powstanie Centrum Sportowo –Rehabilitacyjnego „Słowianka” sp. z o. o. Ten rok unaocznił społeczności Wesołego Miasteczka konieczność istnienia takiego obiektu. Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że Słowianka kreuje nowy styl życia Wesołego Miasteczka. Poprzez swoją ofertę potrafi wyciągnąć ludzi sprzed telewizorów i zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy odbyły się 34 imprezy, w tym; 6 lipca przychodzi 100-tysięczny gość oraz 1 września „Wybory Miss” oraz zawody w rurowaniu.

Najwi
ększym sukcesem Słowianki są ludzie. System komputerowy rejestruje każdą wchodzącą osobę; 500 000 klientów, 1200 dzieci z 68 klas, 500 niepełnosprawnych korzystających bezpłatnie, 300 zawodników pływających, 200 zawodników niepływających, 94 pracowników. Słowianka przyczyniła się również do spadku bezrobocia w regionie Wesołego Miasteczka stwarzając nowe miejsca pracy.

A propos rurowania. T
ę tradycję zapoczątkował: znany (z pierwszych stron gazet), lubiany (przez dzieci), ceniony (przez dorosłych), szlachetny (w oczach wielu), prawy (lewy), szanowany (jak nikt), zasłużony (dla Wesołego Miasteczka), jedyny (w swoim rodzaju), wybitny (działacz), nasze i wasze oczko (w głowie), prezes klubu pływackiego (znakomity zawodnik), bohater (ostatniej akcji)...

Weso
łe Miasteczko, w tej chwili, kultywuje tę tradycję symbolicznym moczeniem się.

HAS
ŁA DO WYBORU
Stolarnia jest wielka!
Sport to zdrowie!

Czu-waj!!!
Kąpiel na galowo
Dariusz Barański: Grupa happeningowa Wesołe Miasteczko znów zaprasza mieszkańców Gorzowa
do wspólnej zabawy. Czym nas tym razem zaskoczycie?
Przemek Wi
śniewski: Na Starym Rynku, na Alei Gwiazd będziemy dziś od godz. 15 budować Słowiankę dla uczczenia pierwszej rocznicy działalności basenu. Zbudujemy ją szybko, żeby ją jeszcze otworzyć. Zgodnie z tradycją prezydent zjedzie do wody. Zresztą będzie kilku prezydentów i wiceprezydentów.

Czy w takim razie ka
żdy, kto chciałby podążyć za prezydentem, powinien ze sobą wziąć strój kąpielowy?
-Nie k
ąpielowy, tylko galowy. Dał nam przykład pan prezydent, jak do wody zjeżdżać mamy... Obowiązkowo frak. Strój kąpielowy dobry jest na zawody pływackie.

Weso
łe Miasteczko lubi wodne tematy. W zeszłym roku w nieczynnej Łaźni odbyły się I Za-Wody Pływackie o Puchar Maxa Bahra. Dziś będzie kolejna edycja zawodów?
-No, nie. II Za-Wody o Puchar Maxa Bahra b
ędą tradycyjnie w lipcu - wtedy popływamy w strojach po gorzowskich ulicach. Nie należy mylić: Łaźnia to Łaźnia, a Słowianka to zupełnie inna sprawa.
rozmawiał Dariusz Barański - Gazeta Wyborcza maj, 2003


Słowianka na sucho przy Katedrze
W przeddzie
ń oficjalnych imprez z okazji rocznicy gorzowskiej Słowianki na Starym Rynku w ekspresowym tempie wybudowano drugi "basen". Grupa happeningowa "Wesołe Miasteczko" na swój sposób uczciła rocznicę, zapraszając przechodniów do... pływania w centrum miasta. -Woda za zimna - wymigiwali się najczęściej z humorem gorzowianie. Choć pływanie odbywało się na sucho - Stary Rynek to pustynia, nawet Bamberka wyschła już w ubiegłym roku - kubeł zimnej wody się jednak znalazł. Poczuł go na własnej skórze "prezydent", który, jak tradycja nakazuje, w stroju galowym skoczył do basenu. Niestety prezesa klubu pływackiego trzeba było później ratować - z powodzeniem.
Dariusz Barański - Gazeta Wyborcza - maj, 2003


Uczcili rocznicę Słowianki
W piątek na Starym Rynku Grupa happeningowa Teatru Kreatury "Wesołe Miasteczko" zaprezentowała happening z okazji pierwszej rocznicy Słowianki. Do basenu wskoczył (a właściwie oblali go wodą) "Szacowny", który symbolizował prezydenta Gorzowa.
Gazeta Lubuska - maj, 2003Kreatura "Słowianki"
Całkiem niedawno nasza „Słowianka” świętowała rocznicę swojego powstania. Wspólnie z Radiem Zachód i „naszym” RMG zaplanowała miłe niedzielne popołudnie i wieczór. Jednak mały odsetek publiczności odwiedzający „Słowiankę” był świadkiem prawdziwej „zabawy”, jaka była przygotowana dla mieszkańców nadwarciańskiego grodu. Oto grupa, nazywająca siebie „Wesołym Miasteczkiem”, przygotowała oryginalny w swoim charakterze happening na Starym Rynku. Ileż się działo! Jak wiele osób przybyło!

Czuję pewien niedosyt i mówię wprost – jestem zawiedziony. Kompletny brak pomysłu i fatalne wykonanie – tak wyglądał happening. Nie wiem po której stronie leży wina za taki stan rzeczy. Czy jest to wina mieszkańców Gorzowa, którzy są pozbawieni jakiegokolwiek poczucia humoru, czy też... Aż boję się o tym pisać, ale czy może jest to wina „Wesołego Miasteczka”, które to najwyraźniej „wypaliło się” i co najwyżej stać ich na „takie tam”, jak to zauważył pewien przypadkowy przechodzień. Obym się mylił. Niewątpliwie Kreatury mają trudny orzech do zgryzienia. Gorzów okazuje się niewątpliwie trudnym miastem w aspekcie kulturalnym o czym możemy przekonać się w każdy weekend, przeglądając propozycję kulturalne. Jednak nie usprawiedliwia to ani trochę poziomu ostatniego happeningu, a wręcz powinno podnieść poprzeczkę Kreaturom. Pytanie tylko, czy Kreatury będą w stanie wykorzystać swoją pozycję „awangardowego monopolisty miasta Gorzowa”.
Kuba Jaślanek – Tylko Gorzów - maj, 2003
 
1-MAJOWY PIKNIK
30 kwietnia, 2003
 
POJEDYNEK
21 marca, 2003
 
MOTYLE
27 września, 2002
 
WESOŁY AUTOBUS
20-28 sierpnia, 2002
 
UHONOROWANI
26 września, 2002
 
ZAWODY O PUCHAR
15 lipca, 2002
 
NEKROPOLIA
15-21 maja, 2002
 
UNIA Z MESZKAMI
24 kwietnia, 2002
 
ZEJŚCIE DO PODZIEMIA
13 grudnia, 2001
 
WERNISAŻ
22 listopada, 2001
 
HEY-NAŁ
7 listopada, 2001
 
ODPRAWA WART
25 października, 2001
 
SAMOOBRONA KULTURALNA
23 października, 2001
 
BIG BROTHER
30 sierpnia, 2001